Loading Events

У суботу, 4. октобра 2025. године са почетком у 19.00 биће одржана пројекција документарног филма „ДОБРОЧИНИТЕЉ“ у режији Бошка Милосављевића.

Улаз је слободан.

Опис филма

Рођење великог српског задужбинара подударило се са годином Првог српског устанка.

Након тешког детињства у Призрену, Сима Андрејевић, дечак који је одрастао без родитеља, уз старијег брата, покушава да започне свој посао.

Тешке прилике, као и притисци Арнаута и Турака, приморавају га да правду и срећу потражи у Цариграду. У великом граду, у коме је провео десет година, одиграће се догађај који ће пресудно утицати на његов велики напредак у послу – који ће потом развити у Русији.

Филм ,,Доброчинитељ“ (2024, 45’) приказује најважније моменте живота Симе Андрејевића Игуманова – и пут којим је ишао да би дошао до циља … А то је била величанствена задужбина у Призрену… И велелепна палата у Београду.

Наратори су Ненад Јездић (глас Симе Игуманова) и Виктор Савић, продуцент је Милан П. Кићевац, а режију и сценарио потписује Бошко Милосављевић.

Улоге: Сима Андрејевић Игуманов – Слободан Тешић, Конзул Евгениј Тимајев – Александар Матић, Конзул Иван Јастребов – Илија Стојимиров.

Поделите ово са пријатељима

Go to Top